Zelenák Dávid remekelt a speciális olimpián

Zelenák Dávid remekelt a speciális olimpián

Egyesületünk által támogatott és leigazolt versenyzőnk Zelenák Dávid, aki a budapesti Csalogány Diáksport Egyesület színeiben indult és folytatta idei remek szereplését, ahol márciusban abbahagyta. A háromszéki sportoló az idénynyitó versenyen három érmet szerzett, a hétvégén viszont néggyel zárta a Magyar Speciális Olimpia Szövetség második úszóversenyét, amelyet ezúttal is Monoron tartottak.

Egyesületünk által támogatott és leigazolt versenyzőnk Zelenák Dávid, aki a budapesti Csalogány Diáksport Egyesület színeiben indult és folytatta idei remek szereplését, ahol márciusban abbahagyta. A háromszéki sportoló az idénynyitó versenyen három érmet szerzett, a hétvégén viszont néggyel zárta a Magyar Speciális Olimpia Szövetség második úszóversenyét, amelyet ezúttal is Monoron tartottak.

Az elmúlt hétvégén a monori városi uszodában összesen 85 sportoló részvételével szervezték meg a Magyar Speciális Olimpia Szövetség 2023-as idényének második megmérettetését, amelynek hagyományos céljai között szerepel a versenyzési és élményszerzési lehetőség biztosítása az értelmi fogyatékossággal élő sportolóknak, továbbá a speciális olimpiai mozgalom és az úszósport népszerűsítése. Ahogy megszokhattuk, a viadalnak volt háromszéki indulója is: a budapesti Csalogány Diáksport Egyesület színeiben medencébe ugrott a sepsiszentgyörgyi Sport-All támogatását élvező megyeszékhelyi Zelenák Dávid is, aki négy versenyszámban volt érdekelt, és mindegyikben sikerült dobogóra állnia.

A szentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum 17 esztendős diákja a Csalogány Team 1-gyel megnyerte az 50 méteres gyorsváltót, együttese 2:58.06 perc alatt csapott célba. Az ifj. Csíki Sándor által remekül felkészített úszónk 50 méter pillangóban sem talált legyőzőre, időeredménye pedig 59.20 mp volt. Dávid 25 méter mellen 28.90 mp-vel jutott a szám döntőjébe, ahol javítani tudott selejtezős idején, de a 27.89 mp csak a második helyhez volt elég. Szintén ezüstérmet szerezett 25 méter gyorson, az egymedencés távot 18.62 mp alatt teljesítette a tehetséges versenyzőnk. Remek szereplésének is köszönhetően a Csalogány DSE huszonnégy arany-, tizenhét ezüst-, kilenc bronzérem mellett hat negyedik és egy ötödik helyezéssel fejezte be a monori úszóversenyt.

Zelenák Dávidnak ez volt az utolsó komolyabb versenye a június 17–25. között Berlinben megrendezendő Speciális Olimpia Nyári Világjáték előtt, ahol a romániai válogatottal vesz részt. A németországi esemény számokban: 7000 induló, 26 sportág, 190 küldöttség, 20 ezer önkéntes és 9 sporttal, győzni akarással és érzelemmel kitöltött versenynap.

Köszönjük szépen Sepsiszentgyörgy Városi Tanácsának a versenyhez nyújtott támogatást.